You need to upgrade your flash player.

 

 

      
Kişisel Gelişim Kitaplarının Lideri Alfa Yayınları’ndan
   
Kişisel Gelişim Kitaplarının Lideri Alfa Yayınları’ndan

Yeni Bir Kişisel Gelişim Kitabı daha…


Pek çok zaman kendimize de en çok sorduğumuz sorulardan biri şöyle;
" Kendimi geliştirmek ve daha başarılı olmak için hangi kitapları okumalıyım?"

Bu sorunun cevaplarından biri olacak bir kitap (aslında 2 kitap) önümüzdeki günlerde Alfa yayınlarından çıkmış olacak: Enneagram’la Kişilik Atlası ve Kendine İyi Bak.

Devamı için tıklayınız...

Enneagram'ın Kullanım Alanları

   
Ne ararsan kendinde ara ama nasıl arayacağını bil!

Enneagram’ın Kullanım Alanları

Enneagram, dünyanın en prestijli üniversitelerinden Standford MBA programının ders programında yer alıyor. Harvard Hukuk Fakültesinde uygulamalı mahkeme savunmalarında pratik ediliyor. Yine dünyanın en prestijli üniversitelerinden USC ve UCLA’de MBA programlarında liderlik eğitiminde kullanılıyor. Daha sayısız örnekler var. Ağırlıklı olarak ABD’deki üniversiteler olmak üzere psikoloji, tıp, sanat, işletme, psikoloji ve eğitim bölümlerinde enneagram eğitimleri bulunmakta.

Devamı için tıklayınız...

Kendine İyi Bak - Uğur Batı

  
Enneagram da bugün kendini tanıma, arama sürecinde dünyanın bilinen en etkili metodolojilerden biri, belki de en etkilisi. Peki, kullanım alanı bu kadar geniş olan, tarihi kökeni ve kullandığı kaynaklar itibariyle dikkat çekici olan;

Ne de olsa, hayat yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır…

Bunun için önce;

Kendine İyi Bak!

Devamı için tıklayınız...

Enneagram Kişilik Atlası - Uğur Batı

       

Dünyanın en çok takip edilen, en popüler kişilik tanıma yöntemi

Enneagram’la Kişilik Atlası Kitabı

Enneagram, zengin kökeninde tarihsel süreçteki bu görüşlerden sürekli alıntılar yapıyor. 1930’lı yıllara kadar da enneagram’ın bilgi temeli bu çerçevede kalıyor.  Bu yıllardan sonra Batı dünyasının enneagram’la tanıştı. Modern psikoloji, böylece enneagram’ın zengin kaynaklarının arasına girdi

Devamı için tıklayınız...

İlk Önceki Sayfa: 1 / 1 Sonraki Son

 

imgmenu

 

Haftanın Enneagram Bilgisi RSS Feed Icon
News thumbnail Dünyaya yaygın olarak kullanılan metod
Dünya çapında Google, eBay, Yahoo, Sony, CSC, Oracle, Adobe, HP, and Logitech Boeing, GlaxoSmithKline , The DuPont Company, Genentech, Motorola, Hewlett Packard, Disney, Panasonic, Johnson& Johnson, Westinghouse Electric, Apple ve daha birçok şirket enneagram yöntemini kullanıyor. Bugün yöntem; işletme fonksiyonlarında, insan kaynakları yönetiminde, personel seçiminde, satış ve pazarlama aktivitelerinde, liderlik yönetiminde kullanılıyor. Kişilerarası iletişim konusunda tam bir uzman olarak kabul ediliyor.
Published: 11/26/2011
 
News thumbnail Enneagram Bilgisinin Kökeni
Enneagram bilgisi... Kökeni Antik Yunan olarak düşünüldü. Pers Ülkesine, Hindistan’a dayandırıldı. Anadolu’daki izleri her daim önemsendi. Binlerce yıl boyunca gizlenmiş bir bilgiden bahsediyoruz. Bu uzun yıllar boyunca sadece “seçilmiş” kişilere öğretildi. Daha sonra kökenleri ilk çağlarda kayboldu. İzine uzun süre rastlanamadı. Kısacası gizem her daim enneagramla birlikte olmaya devam etti.
Published: 11/26/2011
 
left button right button
nigel

 

imgmenu

 

   

 
 
Copyright 2010 by DotNetNuke Corporation Privacy Policy